Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu? – Dla kierowcy

Nie wiesz, jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu wybrać? Podczas prowadzenia auta, nic nie może Cię rozpraszać. Dzięki temu zadbasz o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Czasami jednak trudno zachować skupienie, gdy ostre promienie słoneczne rażą tak, że nie widzisz dokładnie drogi. Z tego artykułu dowiesz się, jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy są najlepsze i na co zwrócić uwagę podczas wyboru.

Jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu? – najważniejszy jest filtr

Zastanawiasz się, jakie okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem wybrać? Nasz sklep z okularami radzi, by zdecydować się na model z dobrym filtrem. Najlepsza wartość filtra to UV 400. Jednak najlepszym wyborem do auta są okulary z filtrem polaryzacyjnym. Soczewki tego rodzaju wyostrzają obraz, redukują refleksy i łagodzą promienie słoneczne. Dzięki temu widzisz wszystko wyraźnie, co jest bardzo ważne podczas prowadzenia auta. Dodatkowo zredukowane refleksy świetlne nie męczą Twoich oczu. Okulary z filtrem polaryzacyjnym również skuteczniej redukują odblaski od przezroczystych czy płaskich powierzchni, takich jak droga, woda czy śnieg. Będziesz mieć pewność, że okulary, które wybierzesz, będą również redukować promienie, które odbijają się od drogi.

Jakie okulary przeciwsłoneczne dla kierowcy? – na co zwrócić uwagę?

Chcesz kupić okulary przeciwsłoneczne do samochodu, które będą chronić Cię przed promieniami, a dodatkowo będą trwałe i modne? Sprawdź, na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu. Bardzo ważne są:

  • materiał wykonania – wybieraj okulary wykonane z poliwęglanu, metalu lub drewna. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że okulary będą Ci służyć naprawdę długo;
  • pole widzenia – jeżeli zastanawiasz, jakie powinny być okulary przeciwsłoneczne do auta, to pamiętaj o tym, by nie ograniczały Twojego pola widzenia. To bardzo ważne, ponieważ od dobrej widoczności zależy Twoje bezpieczeństwo. Nie wybieraj więc bardzo dużych oprawek, które będą Ci zasłaniać widok;
  • szerokie zauszniki – zdecyduj się na model, który ma szerokie zauszniki. Dzięki temu ograniczysz widzenie tzw. kątem oka. Nie będzie Cię więc nic rozpraszać;
  • kolor szkieł – jest to jeden z najważniejszych elementów podczas wybierania okularów przeciwsłonecznych do auta. Szkła nie powinny być za ciemne, by nie ograniczać Twojego widzenia. Nie mogą też mocno zmieniać kolorów, bo może to być bardzo niebezpieczne podczas jazdy;
  • certyfikaty i zgodność z normami – wybieraj okulary, które mają stosowne certyfikaty. Dzięki nim wiesz, że Twój wzrok jest pod dobrą opieką i jest odpowiednio chroniony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Okulary clip-on – idealne rozwiązanie dla osób z wadą wzroku

Na co dzień nosisz okulary korekcyjne i nie wiesz, jakie okulary polaryzacyjne dla kierowcy byłyby dla Ciebie odpowiednie? Ciągle nosisz ze sobą dwie pary okularów i je zmieniasz? To bardzo niewygodne rozwiązanie, które dodatkowo może wywoływać ból głowy podczas jazdy, co będzie Cię rozpraszać. Jeżeli masz wadę wzroku, to nie możesz rezygnować z okularów korekcyjnych podczas prowadzenia auta. Rozwiązaniem są okulary clip-on. To okulary korekcyjne, które mają przeciwsłoneczną nakładkę. Utrzymuje się ona dzięki magnesom. Wystarczy więc, że przyłożysz nakładkę przeciwsłoneczną do okularów korekcyjnych. Nie będziesz już chodzić z dwoma parami okularów i ciągle ich wymieniać. To bardzo wygodne rozwiązanie, które sprawi, że jazda samochodem w słoneczne dni nie będzie już dla Ciebie dużym problemem.

Podsumowanie

To, jakie okulary przeciwsłoneczne do samochodu wybierzesz, ma duże znaczenie. Dzięki odpowiednim okularom zwiększysz swoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Decydując się na zakup, zwróć uwagę przede wszystkim na filtr. Najlepiej zdecydować się na okulary z polaryzacją. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na materiał wykonania, kolor soczewek i na to, czy okulary mają odpowiednie certyfikaty. Dla osób z wadą wzroku dobrym rozwiązaniem są okulary clip-on. Dzięki nim będą dobrze widzieć i zyskają ochronę przed promieniami słonecznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *